נאוה בריאות ואיכות חיים בע"מ - רפואת צמחים שאלות ותשובות
 
 ליעוץ: 09-9510981

     

    
רילקסטין ® RELEXSATIN  |  בדיקת סמים  |  60 -פרוביוטיקה 6 ביליון probiotics  |  הפרעות אכילה  |  תופעות הריון  |  פרוביוטיקה  |  L – גלוטמין ( GLN )  |  גרד בקרקפת  |  גרד באיבר המין הנשי  |  עור ,מחלות עור ונגעים עוריים  |  פתרון לנשירת שיער  |  ניהול אורך חיים בריא  |   פסוריאזיס  |  טרשת נפוצה  |  העור,מחלות עור וכיצד ניתן לעזור להן ע"י טיפול נטורופתי  |  ניקוי הגוף בריפוי בתזונה  |  אלומיניום  |  קרקפת שומנית  |  הקשר בין בדיקת שיער לגילוי מתכות כבדות, למחלת הסרטן  |  תזונה לנשים הרות ומניקות  |  הקשר בין בדיקת שיער למחלת הסרטן  |  מערכת חיסון חזקה עם מערכת עיכול בריאה  |  הקשר בין בדיקות שיער להחמרת האוטיזם בילדים  |  

רפואת צמחים שאלות ותשובות

דף הבית >> חנות המוצרים >> הפורטל לבריאות ואיכות חיים >> כתבות בריאות >> רפואת צמחים שאלות ותשובות

דיון ברפואת צמחים שאלות ותשובות

דיון ברפואת צמחים שאלות ותשובות
 
 
 
  1.  א) מה ההבדל בין השילוב של  Ma Huang + Gui Zhi לעומת השילוב שלו עם ?Bai Shao
 
Ma Huang חריף ומחמם. הוא בעל אפקט אגרסיבי של יזוע ופותח סימפונות. השילוב שלו עם Gui Zhi , מחמם חריף שפותח ערוצים. הוא תומך ב-MH ושם יתר דגש על אפקט היזוע. סינרגיסטיקה טובה לרוח-קור חיצונית ללא הזעה, בתנאי שמדובר באדם עם קונסטיטוציה חזקה דיה (לא מישהו שאובדן הנוזלים ביזוע יחלישו, וכמו כן הייתי נזהרת עם לחץ דם גבוה - בגלל האפידרין).
 
השילוב הסינרגיסטי של Gui Zhi + Bai Shao מהרמן בין אנרגיה מגינה למזינה. GZ נותן דחיפה ל - Wei Qi. ה- BS נותן חיזוק ל-.Ying Qi  השילוב שלהם מוודא שכל טיפת זיעה תהיה אפקטיבית, אפקט יזוע מתון ומבוקר.  מתאים למקרים של רוח-קור שישנו יזוע אך הוא לא אפקטיבי.
 
 ב) מה ההבדל בין השילוב של  Ma Huang+  Gui Zhi לעומת השילוב שלו עם  ?Shi Gao
 
Shi Gao המרכיב הקר ביותר במטריה מדיקה - עובד על טיהור החום מהפנים - מהריאות (ומדרכי השתן). מדובר על מצב פנימי, שיש כבר חום מבפנים. השילוב שלו עם MH מדגיש את הפעולות  הישירות על הריאות (קרור ,SG ופתיחת סימפונות MH).  SG  קר ובכך מנטרל את אפקט היזוע החזק של MH - אשר במצב של חום בריאות היה מוביל להחלשה משמעותית.
 
 
  1. הפורמולה Xiao Qing Long Tang מכילה בתוכה את הצמחים Bai Shao + Wu Wei Zi
 
א) כיצד צמחים אלו סותרים את האסט' של הפור'?
 
האסט' של הפור' מתמקדת בשחרור רוח קור והצטברות נוזלים (ליחה לבנה). ע"ר הצטברות הנוזלים ישנם קשיי נשימה אותם גם ננסה לשחרר. נרצה לפזר ולהניע את הנוזלים וליזע החוצה את הפתוגן החיצוני. כל צמחי הפור' (מלבד הצמד שלנו) הם חמימים מייבשים ומפזרים. ה- WWZ אמנם חמים אבל סופח ומשמר תמצית (נוזלים) ו-BS  קריר ומזין יין ודם (שוב שימור נוזלים). לכאורה זה נראה כמו פעולה הפוכה לאסט'.
 
ב) מדוע הם בכל זאת נכללו בפורמולה?
 
הפור' מייבשת, ויש להגן על הגוף מפני נזקים אפשריים לנוזליו. במיוחד אנשים שנוטים להצטברות ליחה - סביר שנמצא ברקע חולשה של Sp /Lu  ואז אדרבא - צריך להגן עליהם מפני נזק אפשרי. WWZ - שמירה על נוזלי הגוף. ותוך כדי כך עדיין ממשיך את מטרת הפור' - סופח Lung Qi וכך מונע בריחה של  .Wei Qi
BS - שמירה על ה- Zheng Qi דגש על ה- Jin Ye. עובד עםGui Zhi  ß שומר שההזעה תהיה אפקטיבית
 
ג) איזה כלל ניתן להסיק מכך?
 
בכל פורמולה בעלת פוטנציאל לפגיעה יאטרוגנית בגוף יש להוסיף צמחים אשר יווסתו את פעילות הפורמולה וישמירו על מצב גוף תקין במהלך הטיפול. רצויי שהצמחים שיבחרו יקדמו עם זאת את האסט' (כמו WWZ שסופח Lung Qi  ו- BS שעובד עם Gui Zhi  לוודא שההזעה תהיה אפקטיבית. ככול שהפורמולה יותר אגרסיבי / עמוק או החסר של המטופל גדול יותר ידרשו יותר צמחים מגנים או הגדלת מינון המגנים הקיימים.
 
 
  1. להשוות בין הפורמולות  Yin Qiao San  /  Sang Ju Yin מבחינת סימפטומים, אסט' טיפולית ומרכיבים.
 
 

Yin Qiao San

Sang Ju Yin

Jin Yin Hua
Lian Qiao
Jing Jie
Dan Dou Chi
Bo He
Jie Geng
Niu Bang Zi
Dan Zhu Ye 3-6
Lu Gen 15-30
Gan Cao
Sang Ye
Ju Hua
Lian Qiao
Bo He
Jie Geng
Xing Ren
Lu Gen 6
Gan Cao
 
 
 
 
סימפטומים:
 
שתי הפור' מטפלות ברוח-חום בחיצון.
  SJY מטפלת בהשפעות של רוח-חום על ה- Lung Qi ß שיעול
 YQSנתפסת כקצת יותר חזקה ועמוקה. הסימפטום הדומיננטי הוא הגרון.
 
 
אסט' טיפולית:
 
עומק ועוצמת הטיפול, הכוונה לסימפטום:
 SJYמטפל ברמה החיצונית - קיסריו מתמחים ברמה החיצונית ומכוונים לטיפול בשיעול.
YQS הקיסרים מטפלים בפתוגן שנוטה לכיוון רמת ה-Qi, (חום ורעילות) יותר עמוק ועוצמתי מ-SJY.  ההכוונה לטיפול בבעיות גרון. העוזרים LG + DZY ומינונם הגבוה יחסית מעידים על עומק הטיפול כיוון שנדרשת זהירות גדולה יותר.
 
 
השוואת צמחים משותפים:
LQ - מנקי חום ורעילות
 
SJY - שר המסייע לקיסרים לטיהור חום מהשכבה החיצונית ומהווה חוצץ המונע מהפטוגן לחדור לשכבת הצ'י.
YQS - קיסר, עונה לסימפטום (גרון), (מה שכבר מעיד שהפורמולה עובד עמוק יותר). סינרגיסטי עם Jin Yin Hua לסילוק רוח חיצונית חמה עם כאב גרון.
 
BH - משחררי חיצון קרירים
 
SJY - שר המסייע לקיסרים לטיהור חום מהשכבה החיצונית ומקל על הגרון, בעיה משותפת גם אם כי פחות מודגשת בפור' זה.
YQS - שר, עונה לסימפטום (גרון), פועל בעוצמה גדולה יותר בגלל המרכיבים הנוספים המטפלים בגרון Lian Qiao + Jin Yin Hua, Gan) (Cao + Jie Geng, Bo He, Niu Bang Zi
 
JG - מגרשי ליחה קרה בשני המקרים ישנה פגיעה בצ'י הריאות, וצמח זה מסייע בפעולת ההפצה שלו. בנוסף הצירוף עם Gan Cao מקל על התחושה בגרון.
SJY - בשל הצירוף עם שאר הצמחים: דגש על שיעול
YQS - בשל הצירוף עם שאר הצמחים: דגש על גרון
 
- LG מקררי חום ואש
 
מתפקד כעוזר ומגן בשניהן: מטהר חום ומעודד יצור נוזלים.
YQS - יש צורך בהגנה יותר מהותית על הגוף מפני פגיעת הפתוגן. במינון גבוה יותר ומחוזק בסינרגיסטיקה עם :DZY פנימיים, עובדים רק על רמת ה- .qi מגבירים את קו ההגנה ומעודדים יצור נוזלי הגוף למניעת פגיעה בנוזלים ע"י הפתוגן.
 
GC - מחזקי צ'י
 
סינרגיסטיקה עם JG לאי נוחות בגרון. טיהור חום ורעילות, הרמון הפור'
 
 
 
 
 
 
 
השוואת צמחים שונים:
אופן שחרור רוח חיצון SY, JH - SJY הקיסרים תפקידם לשחרר חיצון + שיעול
YQS - JJ, DDC ו-BH ß השרים דוחפים החוצה בעוד שהקיסרים פונים לעומק (לקוח ממודל ארבעת השכבות שהתייחסה למצבים שמשתנים מהר (מגיפות), גרון זה מצב שמשתנה מהר...
 
XR ממפסיקי שיעול. משלים את פעולת ßJG עושה Decending. מקדם את האסט' של SJY של הסדרת ה-D&D של הריאות והפסקת שיעול
 
 
 
 
 
 
  1. מה העקרון הטיפולי במקרים של מחלה חיצונית בשילוב עם מצב של חסר בגוף?
 
בעת נוכחות פתוגן נרצה להימנע מחיזוק (בכדי לא לחזק את הפותגן עצמו בתוך בגוף). במקביל ככול שהחסר בגוף גדול יותר כך גובר החשש לפגיעה בו במהלך הפעולות להוצאת חיצון (יזוע ע"ר חסר יכול להחליש ואף להביא לקריסת יאנג). במידה ואין ברירה נוסיף מחזקים במינון נמוך כדי לתמוך בגוף, לא לחזק.
 
 
 
         

המידע באתר זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול תרופתי ו/או התייעצות עם רופא מטפל, בכל מקרה של בעיה רפואית יש לפנות לרופא מטפל.
    סליקה מאובטחת באמצעות:
PAYPAL
לייבסיטי - בניית אתרים